Domki ogrodowe – producent domków drewnianych
Domki ogrodowe – producent domków drewnianych
0
Skontaktuj się z naszym ekspertem
Skontaktuj się z naszym ekspertem
imię
nr. telefonu
adres e-mail
rodzaj usługi
Wyślij formularz

Montaż

1)
Szybkie terminy realizacji
2)
Wysokiej jakości surowiec suszony komorowo
3)
Wykwalifikowane ekipy montażowe
4)
2 lata gwarancji

MONTAŻ

Montaż domku

Każdy Domek zawiera szczegółową instrukcję montażu oraz plan. Montaż domku nie wymaga specjalnych kwalifikacji budowlanych, wystarczy przestrzegać instrukcji montażu. Jako nasz klient masz do wyboru samodzielne składanie konstrukcji lub powierzenie montażu jednej z kilku naszych profesjonalnych ekip.

Jeśli zlecą Państwo montaż nam:

Dla ekipy montażowej montaż większości domków zajmuje 1-2 dni  w wersji podstawowej na wcześniej przygotowanym podłożu. Na długość czasu montażu wpływ mają warunki pogodowe, oraz wybrane przez klienta opcje dodatkowe. Przewidywany czas montażu zostanie Państwu podany po złożeniu kompletnego zamówienia. Na miejscu montażu powinien być dostęp do energii elektrycznej Jeżeli na miejscu nie ma dostępu do prądu należy to zgłosić nam w trakcie zamówienia, ekipa zostanie odpowiednio wyposażona. W przypadku braku możliwości dojazdu bezpośrednio na miejsce montażu należy zapewnić dwie osoby do pomocy przy przenoszeniu elementów domku. Podłoże pod Domek musi być stabilne i wypoziomowane ( jeśli ekipa montażowa uzna, że przygotowane podłożenie nie nadaje się do montażu domku może odmówić montażu)Jeśli masz wątpliwości jak powinno być wykonane podłoże skontaktuj się z nami udzielimy wszystkich potrzebnych wskazówek.

Opcje dodatkowe jakie są dostępne w naszej ofercie montażu to:

Ocieplenie:
Pokrycia dachów ( trzy do wyboru)
Montaż rynien
Budowa podłoża ( trzy warianty)
Rozbudowa i budowa tarasu
Podwyższenie ścian
Okiennice
Przedłużenie dachu
Impregnacja zewnętrzna
Instalacje elektryczne
Instalacje wodno – kanalizacyjne
Jeśli montaż wykonujesz sam.

1 krok Przygotowanie stabilnego i wypoziomowanego podłoża PODŁOŻE KLIKNIJ TU

2 krok Przygotowanie podwalin – belki podwalinowe musimy ułożyć równolegle do wejścia, a następnie wypoziomować je oraz sprawdzić ich prostokątność.

Na tak  przygotowanych belkach rozpoczynamy montaż pierwszej warstwy elementów ściennych. Każdy element należy ostrożnie dobić za pomocą gumowego młotka. Po ułożeniu pierwszej warstwy Balików musimy ponownie sprawdzić prostokątne ustawienia ścian.

3 krok Po złożeniu  8-10 warstw balików ściennych przystępujemy do montażu okien frontowych. Okna montowane są razem z rama . W ramie wykonany jest wpust który służy do prawidłowego obsadzenia okien w otworze ściennym. Po zamontowaniu okien przystępujemy do dalszego montażu ścian do wysokości ścian bocznych

4 krok  Jeśli zamontowaliśmy wszystkie elementy ścian , możemy przystąpić do montażu trójkątnych zwieńczeń ścian szczytowych.

Pamiętać musimy, aby w wycięciach elementów trójkątnych zakończeń ścian szczytowych zamontować krokwie dachowe

5 krok Po zamontowaniu krokwi możemy przystąpić do przybijania desek dachowych. Jeśli zdarzy się tak że ostatnia deska dachowa po przybiciu będzie wystawała za obrys krokwi należy ją przyciąć piłą do drewna.Po zamontowaniu wszystkich desek dachowych przy stepujemy do montażu desek okapowych

6 krok Następną czynnością która musimy wykonać jest montaż elementów futryny skręconą futrynę mocujemy w otworze drzwiowym po czym zakładamy drzwi.

7 krok Po zainstalowaniu futryny i drzwi zabieramy się za montaż desek podłogowych ( do podwalin deski mocujemy za pomocą gwoździ ). Układając ostatnia deskę podłogową powinniśmy mieć na uwadze że, będzie trzeba ją dopasować. Po ułożeniu wszystkich desek przystępujemy do montażu listw podłogowych które trzeba będzie przyciąć na wymiar.

8 krok  Nasz Domek jest już w pełni zmontowany przystępujemy do zabezpieczenia dachu po przez pokrycie połaci dachu papą lub gontem i zwieńczamy listwami maskującymi

9 krok Czynnością którą zwieńczamy naszą prace jest zabezpieczenie drewna przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Do tego celu należy użyć dostępnych na rynku impregnatów lub olejów ( radzimy wybrać produkt wysokiej jakości to da nam gwarancję dobrego zabezpieczenia )